U subotu 24.09.2022. u 11,00 sati u Samoboru odigrano je prvo kolo 1. HL zapad žene i muški

Samoborke u sastavu Zara Ilić, Klara Bardač i Ana Znika pod vodstvom trenerice Ivone Baškarad uvjerljivo slave s 4-0 protiv ekipe STK Velika Gorica. Sam rezultat ne pokazuje izazovnost tijeka samog meča. U prvom susretu Ilić rutinirano dolazi do prvog boda. Znika ulazi u meč s nizozemkom paraolimpijskom pobjednicom u kategoriji 7. VAN ZON Kelly sigurnu i prvi set osvaja na 7. Sljedeća dva seta odlaze na stranu nizozemke. Znika u četvrtom setu mijenja servis, kao i bolji prijem i lopticama kroz sredinu uspijeva osvojiti set s 11-9, dok peti set mirno privodi kraju i slavi s 11-6. Baradač u trećem susretu protiv Mirjane Lučić lagano osvaja prvi set, i kada se mislilo da su gošće poražene, Lučić se vraća na 1-1. Iskusna Bradač pojačava tempo i forhend spinovima kroz paralelu uspijeva privest meč s 3-1 u setovima. Nakon 3-0 vodstva domaćina u igri parova Ilić i Bardač slave s 3-2 u setovima i slavfe ukupnim rezultatom 4-0. Za dva tjedna Samoborke gostuju u Poreču i Puli, nakon tog kola će se vidjeti stvarna snaga Samoborske momčadi. pogled

Muška ekipa u sastavu Hrvoje Mihalić, Pavao Jozić i Antonio Brakus je izgubila od iskusne ekipe iz Velike Gorice s 2-4. Bodove su donijeli par Mihalić i Brakus i pojedinačno Mihalić, no ostaje žal kod rezultata 2-3 za Goričane, Brakus je kod 2-2 u setovima imao vodstvo 6-3 ne ne uspijeva privesti meč kraju i otvaranje sedme igre za pobjedu. Za dva tjedna Samoborci gostuju u Poreči i Rijeci. pogled

lnd Ana Znika, Ivona Baškarad, Zara Ilić i Klara Bardačlnd Antonio Brakus, Hrvoja Mihalić i Pavao Jozić