u 5. kolu 1. HL zapad Samoborke su imale vrlo važan meč za drugu poziciju na ljestvici protiv ekipe STK Sveta Nedelja. Nakon tri sata igre samoborske zmajice su slavile s 4-2. U prvom meču Zara Ilić protiv Josipe Zajec u petom setu ima vodstvo 9-7, no Zajec s dobra dva servisa i dvije kontre uspješno privodi meč kraju. Zmajice na krilima Bradač, Bašakarad i paru Ilić Bardač prelaze u vodstvo 3-1, da bi opet odlična Zajec smanjila na 3-2. Onda slijedi meč odluke u kojem Ilić pri vodstvu Gabrijele Alviž 2-1 u setovima i 10-8 uspijeva četvrti set “izvuči” u svoju korist da bi u petom uspjela ostvariti pobjedonosni bod  za ukupnu pobjedu 4-2 pogled. U drugom susretu dana u Dugom Selu protiv istoimenog domaćina Samoborke na krilima Ilić, Bradač i Ane Znika pobjeđuju s 4-1 pogled. Za tjedan dana Samoborske u 6. kolu su domaćini ekipama STK Crikvenice i STK SV Jakov iz Jadranovoga.

Stolnotenisači upisuju prvo pobjedu protiv STK Dugog Sela 2 s 4-2. Dva boda donosi Antonio Brakus, jedan Hrvoje Mihalić i jedan par Mihalić i Brakus pogled. U drugom susretu dana prvoplasirani Marathon iz Zagreba je bio prejak za samoborske zmajeve koji gube s 0-4 pogled. Za tjedan dana Samoborci su domaćini ekipu STK Libertas iz Bubrovnika.

U 2. HL muški sjever Samoborci su gostovali u Zagreb potiv ekipe STK Susedgrad i izgubili s 0-4 pogled